Aktuality / Tlačové správy

DÔLEŽITÝ OZNAM OHĽADOM VRÁTENIE VSTUPNÉHO
Publikované dňa: 04.06.2020

Vážení diváci Slovenského národného divadla,

celé naše obchodné oddelenie pracuje naplno, aby sme doriešili všetky vaše žiadosti o vrátenie vstupného čo v najkratšom časovom horizonte. Keďže je žiadostí veľké množstvo a zároveň každému jednému z vás ponúkame možnosť výmeny vstupeniek za voucher v rovnakej hodnote, ktorý budete môcť využiť do konca roka 2021 na naše predstavenia, proces riešenia žiadostí prebieha výlučne v písomnom styku (emailom).

Čo sa týka abonentiek, predstavenia budú odohraté v nasledujúcej sezóne a darčekovým poukazom sa predĺži platnosť do konca kalendárneho roka 2020.

Veríme, že u vás nájdeme pochopenie a obdaríte nás zatiaľ svojou trpezlivosťou. My sme tu stále pre vás, lebo bez vás, našich divákov, naša práca nemá zmysel. „Držíme vám miesto!“ Nezabudnite.

Sledujte náš web a sociálne siete, tam sa dozviete všetky dôležite informácie o SND!

SND myslí na našich najmenších
Publikované dňa: 01.06.2020

Prvý júnový deň je už od nepamäti venovaný deťom. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo vo svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD. No tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.Tešíme sa na stretnutia s vami...
Publikované dňa: 20.05.2020
Vážime si našich priaznivcov, a preto v Slovenskom národnom divadle/SND urobíme všetko, aby sa naši herci, operní sólisti, členovia orchestra, zboru a tanečníci mohli so svojimi divákmi stretnúť čo najskôr. Divadlo má však svoje zákonitosti a plnohodnotné predstavenia nie je možné realizovať zo dňa na deň. Snažíme sa hľadať také formy, aby sme – rešpektujúc hygienické nariadenia – pripravili zaujímavé typy programov, aby sa umelci SND mohli opäť stretnúť so svojím publikom.
 
Dôležitý oznam
Publikované dňa: 05.05.2020
Vážení diváci Slovenského národného divadla,

 
ako viete, všetky predstavenia boli až do odvolania zrušené. Hoci tohtoročná sezóna bola 100. a mali sme ju spolu celý rok oslavovať, opak sa stal pravdou. Opona spadla a múzy zmĺkli. Nikto z nás si to takto nepredstavoval, ale život je už taký, veľakrát nepredvídateľný.

 
Mnohí ste si v nádeji, že vám ponúkneme hodnotný umelecký zážitok, zakúpili vstupenky alebo ste niekoho s radosťou obdarovali. Váš záujem nás veľmi teší, sme radi, keď vám naše umenie pohladí dušu.

 
Pripravili sme pre vás E_Portál
Publikované dňa: 30.04.2020
Milí naši priaznivci,

 
ponúkame vám na čítanie i rozptýlenie internetové vydanie nášho divadelného mesačníka – teda E_Portál. Na úvod sa vám prihovorí ministerka kultúry Natália Milanová a vzápätí máte možnosť sprítomniť si vo fotoreportáži galavečer, ktorý sme pripravili pri príležitosti storočnice SND 1. marca 2020 v historickej budove SND.

Stránky